Recenze: Vaseline balzám na rty & krém na ruce


Když jsem dostala nabídku od Vaseline vyzkoušet jejich produkty, byla jsem trošku na vážkách, jelikož už je to nějaký ten pátek, co téměř výhradně používám až na pár výjimek jen 100% přírodní kosmetiku. Zároveň ale vím, že spousta mých kamarádů v Kanadě, kde momentálně žiju, na Vaseline nedá dopustit. A právě i ti kamarádi 'přírodňáci'. Trošku jsem tedy pobrouzdala internetem, abych zjistila, jaké ingredience se ve Vaseline produktech ukrývají a rozhodla jsem se vyzkoušet krém na ruce Healthy Hands Stronger Nails a tolik opěvovaný balzám na rty Lip Therapy Rosy Lips. Nejsem sice žádná beauty blogerka, ale krémů na ruce a balzámů na rty mi už prošlo dost, takže jsem byla zvědavá, jak si v kanadské suché zimovině (je to vůbec nějaké slovo?) povede právě Vaseline produktům.

Vaseline krém na ruce & balzám na rty

Krém na ruce Healthy Hands Stronger Nails

Jelikož žiju v oblasti Kanady, kde máme jedny z vůbec nejsušších zim na světě, tak bez krému na ruce tady nedám ani ránu. Není moc horších věcí na světě, než pocit suchých rukou, haha, takže pokud zrovna nejdu na několikadenní hike, kde se snažím zredukovat každý gram v krosně, krém na ruce mám vždycky po ruce. Krémů už jsem pár vystřídala a v Kanadě pro mě skvěle fungujou přírodní krémy na ruce na bázy vosku. Jenže... Jakmile si s nima namažete ruce, na pár minut se nesmíte ničeho dotknout jinak máte navoskováno. Všude. Naštěstí tenhle krém na ruce je úplně jiná písnička.

První věc, co mě na krému mile překvapila, byla (pří)jemná vůně. Celkem často se mi stává, že si koupím nějakou novou kosmetiku a po čase mi začne vadit vůně. Někdy až tak, že z toho bolí hlava. To se mi s Vaseline nestalo. Užívám si, jak se krém neuvěřitelně rychle vstřebává, ruce jsou po něm sametově hebké a bez známky mastnoty. Tahle skvělá výhoda je ale zároveň i nevýhodou, jelikož oproti mastnějším krémům se ale musí celkem často re-aplikovat, takže krém je pro mě ideální hlavně na doma při práci na počítači a při focení. Na outdoor aktivity - především ty zimní a vodní - tedy doporučuju poohlédnout se po těžším/mastnějším krému. Taky mi po týdnu užívání záhadně zmizely záděrky, ale to může být náhoda, takže až vypotřebuju celou tubu, napíšu sem update.

Balzám na rty Lip Therapy Rosy Lips

Asi od 15ti let se bez balzámu na rty z domu nehnu. Párkrát se mi stalo, že jsem ho zapomněla doma nebo ztratila a... nu, co si budem povídat, panika veliká. Buď jsem se pro něj vrátila klidně i pár kilometrů a nebo koupila po cestě nový. Balzámy na rty jsou pro mě jednou provždy nutnost, takže jsem byla zvědavá na Vaseline Lip Therapy Rosy Lips.

Nebyla jsem si jistá, jestli ta růžová nebude moc růžová, jelikož rtěnky, natožpak růžové, skoro vůbec nepoužívám. Ta barva je ale naprosto překrásná, růžovo-červená barva přesně jako přirozená barva rtů, tóny ani ne moc do tepla, ani ne moc do studena, s matnějším leskem a bez děsivých třpytek. Nadšení veliké hned na začátku!

 

Další nadšení přišlo po aplikaci. Asi nikdy mi žádný balzám na rtech tak dlouho nedržel. Vůně je velmi jemná, svěží ovocně-květinová, a skoro vás to nutí aplikovat častěji, než je nutné. A konzistence? Ta je víc než příjemná. Jelikož je to můj první produkt na bázi kosmetické vazelíny, bylo pro mě klouzavé, nelepivé a nemastné složení naprostou novinkou a už tak nějak víc chápu, co na těch Vaseline balzámech lidi vidí.

 

Ne, že bych nějak zvlášť trpěla na rozpraskané rty, ale tu a tam, hlavně v horách, se tak stane. S Vaseline Lip Therapy se tak ale nestalo ani jednou. I přesto, že dorazily kvalitní podzimní mrazíky, a šlapali jsme na vrcholky hor, kde foukaly silné ledové větry, měla jsem pocit, že moje rty jsou v dobrých rukách (vazelínách). Balzám kromě 100% čisté kosmetické vazelíny obsahuje i oleje z růží a mandlí, které zjemňují a vyživují. Určitě doporučuju vyzkoušet (dámy a pánové, co se budou chtějí vyhnout růžové - balzám Lip Therapy je k dostání i v bezbarvých verzích, které jsem sice zatim nevyzkoušela, ale složení je více méně stejné, takže očekávám stejné výsledky).

Oba Vaseline produkty, především balzám na rty, mě příjemně překvapily, takže pokud jste otevřeni i jiné, než jen 100% přírodní kosmetice, určitě vyzkoušejte. Za mě velká spoko. Díru v peněžence vám ani jeden z produktů rozhodně neudělá :)

 

Pokud máte otázky či osobní zkušenosti s produkty od Vaseline, budu ráda, když mi napíšete dolů do komentů.

Díky za ty fíky!

 

Článek je sponzorován firmou Vaseline, každopádně všechny moje slova a názory jsou moje vlastní.